Autor: Martina Jantáková
Publikované 04.02.2021


 

2 pracovné ponuky – ktorú si vybrať?

Po absolvovaných pohovoroch  netrpezlivo čakáte na telefonát, preklikávate e-maily a veríte, že ste na pohovoroch uspeli. A zrazu je tu ten okamih, prišlo vám vyjadrenie z dvoch (alebo viacerých) spoločností, ktoré by s Vami chceli nadviazať spoluprácu.

 Gratulujeme! Pre ktorú sa rozhodnete?

 Navrhujeme/ odporúčame zamerať sa pri správnom výbere na týchto 5 oblastí: 

 

Lokalita- niektorí z nás sa rozhodnú pre ponuku, ktorá je bližšie k ich bydlisku/ ku škôlke dieťaťa, jednoducho, chceme ušetriť čo najviac času. Niektorí kandidáti/ ky sú pri úvodných pohovoroch otvorení dochádzaniu aj 80 km denne (jedna cesta). Pri pracovnej ponuke však zvážia túto okolnosť a odmietnu ju kvôli času a nákladom spojených s cestovaním. Tento krok odporúčame dobre zvážiť, aby vás dochádzanie po dvoch alebo troch mesiacoch neomrzelo.

 

Plat- pre množstvo z nás K.O. kritérium pri rozhodovaní sa o pracovnej ponuke. Urobte si prehľad platov pri pracovných pozíciách o ktoré máte záujem. Ak neviete ako, kontaktovať recruitera personálnej agentúry (odporúčame Neumann Consulting J),  je určite rozumný krok. Pre dôkladne porovnanie dvoch ponúk sa pýtajte, či je možnosť prehodnotenia mzdy, napríklad po skúšobnej dobe, či existujú ďalšie finančné benefity, napr. 13.ty plat, a podobne. Počas výberového procesu odporúčame pracovať s jedným číslom, od prvotného telefonátu s recruiterom, až po finálne kolo pohovoru. Skúste si vopred zvážiť, aký plat je optimálny pre vás.

 

Pracovné prostredie- ak celý výberový proces prebehne online, odporúčame dohodnúť si osobné stretnutie v možných budúcich priestoroch. Celkový dojem z pracovného prostredia môže u vás zanechať dobrý, alebo naopak, nie veľmi dobrý dojem a byť tak rozhodujúcim pri výbere.

 

Pracovný čas- flexibilný pracovný čas alebo fixný čas na pracovisku od 7:00-16:00? Prajete si Home Office aspoň dvakrát do týždňa? Nadčasom až tak otvorený nie ste? Pýtajte sa.

 

Pracovný pomer na dobu určitú/ neurčitú- veľmi častá otázka kladená kandidátmi pri pracovných pohovoroch. Ak je pre vás zaujímavejšia pracovná ponuka na dobu neurčitú než tá, kde je pracovná zmluva „zatiaľ“ na rok, potom je možno rozhodnuté J.

 

Veľa šťastia pri výbere tej správnej pracovnej ponuky pre vás.

Zdieľajte článokO Autorovi článku


Martina Jantáková

jantakova@neumannconsulting.sk
+421 948 202 329

I keď v recruiterskej oblasti pôsobím pomerne krátko, práca recruitera ma baví. Každý deň sa človek stretáva s rozličnými situáciami a výzvami. Pri prvej obsadenej pozícií som bola nadšená, hlavne z toho dôvodu, že som dopomohla uchádzačovi k nájdeniu práce a taktiež, že som dokázala naplniť očakávané kritéria klienta.

Novinky e-mailom


Dostávajte upozornenia o nových článkoch priamo do e-mailu. 


    X
    Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial