Fenomén. Najlepší plavec všetkých čias. Delfín s ľudským menom.
Tieto a mnohé ďalšie prívlastky používajú ľudia po celom svete, keď hovoria o Michaelovi Phelpsovi –jednom z najlepších športovcov, aké olympijská pôda zažila.

Či už ste športový fanúšik alebo nie, je takmer isté, že ste o tomto výnimočnom plavcovi počuli. Otázkou teda momentálne nie je, kto to je, ale čo stojí za jeho úspechom, ktorý pretavil do zisku 22 zlatýcholympijských medailí, a ako sa ním možno inšpirovať.
Bob Bowman, tréner a mentor Michaela Phelpsa, hovorí o 3 krokoch, ktoré si známy atlét osvojil, a ktoré dokážete jednoducho implementovať do svojho života i vy.

 

Majte víziu

„Ani jeden z mojich športovcov nemá problém pochopiť, prečo je dnes v bazéne a čo tam bude robiť,“  hovorí Bowman. Pokiaľ chcete víťaziť v športe, biznise či v živote, treba sa sústrediť na proces, nie iba na cieľ. Plavec síce nedokáže predpovedať kto vyhrá preteky, vie však, že ak bude dostatočne trénovať, môže to byť práve on. Každý deň sa pokúste využiť tak, aby ste si na jeho konci mohli povedať, že ste urobili niečo pre svoj sen.

 

Duševná sila je rovnako dôležitá ako fyzická

Možno to bude znieť zvláštne, ale vizualizujte si svoj proces k výhre. Bowman hovorí, že nepozná nikoho, kto by v tom bol lepší ako Phelps.„Vždy mesiac pred pretekmi 2 hodiny venuje vizualizácii svojej výhry,“ hovorí Bowman o svojom zverencovi. „Predstavuje si ako víťazí, ako plné tribúny kričia jeho meno.“

Či už v športe alebo v biznise,je to práve vizualizácia, ktorá nám dokáže pomôcť prekonať priepasť medzi tým čo je a tým čo môže byť.

 

Tréning, tréning, tréning

Každý oplývame určitým talentom, ale bez ťažkej driny a hodín tréningov nám iba talent nepostačí. V príprave na jednu zo svojich olympiád, Michael Phelps trénoval 365 dní v roku! Nepoznal oddych, nepoznal voľno. Trénoval keď mal narodeniny, trénoval počas Vianoc či Silvestra.V biznise to nie je inak. Učte sa od tých najlepších, čítajte, vzdelávajte sa, trénujte svoje schopnosti anebojte sa spraviť rozhodujúci krok.

 

Každý jeden môže dosiahnuť svoj Olymp, či už vo forme medaily na olympiáde, alebo vo forme prosperujúceho biznisu. Možno to nebude dnes, možno to nebude o mesiac, ale nepúšťajte sa svojej vízie. Obklopte sa správnymi ľuďmi, tvrdo pracujte na svojich snoch a výsledok sa skôr či neskôr dostaví.

 

 

X
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial