Autor: Lucia Červencová
Publikované 17.03.2021


 

Aký bol náš recruiterský rok 2020?

 

Bol to pre nás v poradí 5.podnikateľský rok. Začali sme ho dobre, porovnateľne s rokom predtým a I.Q. sme ukončili splnením stanovených cieľov. Podarilo sa nám uzavrieť kľúčové pozície pre našich klientov. Naša percentuálna úspešnosť bola približne 80%, čo predstavuje výborný výsledok.
Aj keď prvé covidové opatrenia prišli v marci, a teda na konci ešte prvého kvartálu, nemalo to na náš hiring až taký dopad.

 

II.Q však už bol citeľný, hneď v apríly sme zaznamenali vysoký pokles tržieb. Prešli sme na home-office, zastavili sa osobné pohovory s kandidátmi a prešli sme na online pohovory viac ako kedykoľvek predtým. Naši klienti boli veľmi opatrní a v tomto kvartáli sme pocítili náhly pokles pozícii a rovnako tak záujem kandidátov o nové pracovné miesta. Nevedomosť, ako sa bude situácia a opatrenia ďalej vyvíjať, nás na chvíľu zastavila. Pre klientov sme riešili len nevyhnutné pozície pre chod ich spoločnosti.

 

Do III. Kvartálu sme vstupovali s otáznikmi.
Štatisticky u nás za posledné roky letné mesiace nebývajú z pohľadu práce a pracovných možností to najlepšie obdobie. U klientov sa čerpajú dovolenky, kandidáti dovolenkujú, a skrátka sa toľko neuzatvárajú pracovné zmluvy.
My sme ale optimisti a táto časť roka nás prekvapila pozitívne. Opatrenia sa uvoľnili, kandidáti a firmy potrebovali dohnať zameškané z II. kvartál tak vo výsledku bol tým najsilnejším - s najviac obsadenými pozíciami.

 

Posledná časť roka a s ním aj II. covidová vlna na Slovensku už nebola pre nás takým prekvapením. Naši klienti vedeli zabezpečiť efektívne online pohovory pre našich kandidátov a tým urýchliť celý náborový proces.
Aj keď v porovnaní s rokom 2019, rok 2020 nám dal zabrať a naše tržby išli percentuálne dolu, ukončili sme ho vcelku dobre.

 

 

 

 

 

V septembri sme oslávili naše 5. výročie pôsobenia. Prehupli sme sa tak do ďalšej polovice dekády. Veríme, že to oslávime dodatočne, zaujímavým teambuildingom,  ako to už u nás býva zvykom. Už je to rok, čo fungujeme hlavne na home-office a tak myslím, že celý tím uvíta zmenu a čoskoro budeme opäť pracovať všetci spolu na jednom mieste a v našich už nových priestoroch.

Zdieľajte článokO Autorovi článku


Lucia Červencová

cervencova@neumannconsulting.sk
+421 918 631 491

Byť súčasťou tímu Neumann znamená pre mňa spojenie práce a záľuby v jednom. Založenie agentúry, spoločnosti a miesta kde sa cítim dobre, je zhmotnenie myšlienky, že ak niečo chcete, naozaj sa to dá. Podieľať sa na rozvoji spoločnosti a každým dňom prispieť k jej zlepšeniu, je pre mňa skvelý pocit.

Novinky e-mailom


Dostávajte upozornenia o nových článkoch priamo do e-mailu. 


    X
    Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial