V našej personálnej agentúre sa stretávame s množstvom pracovných pozícií, no najmä s rôznymi ľuďmi. Keď sa nás kandidáti pýtajú na pracovnú pozíciu, okrem platu, je pre väčšinu z nich dôležité meno spoločnosti a benefity, ktoré spoločnosť ponúka. Vyplýva to z klesajúcej nezamestnanosti a konkurenčného boja o dobrých zamestnancov.

.

Aké benefity spoločnosti v rôznych sektoroch ponúkajú? Sú pre kandidátov naozaj také dôležité? Sú s aktuálnymi benefitmi spoločnosti spokojní? Aké benefity by uvítali? Na tieto otázky sme sa snažili nájsť odpovede u našich kandidátov, aby sme vedeli aj našim klientom povedať, čo je pre kandidátov dôležité.

.

Na náš email, ktorý sme zaslali kandidátom z našej databázy, nám odpísalo 1374 ľudí. Muži tvorili 70,2% a ženy zvyšných 29,8 %. Najviac kandidátov bolo vo veku 26-35 rokov (43,6%), nasledovali kandidáti medzi 36-50 rokov (39,4%), 8,9 % tvorili kandidáti vo veku 18-21 rokov a poslednou skupinou (8%) boli kandidáti, ktorí sa pohybovali medzi 51-64 rokov. Pretože sme personálna agentúra a v predošlých rokoch sme sa venovali najmä technickým pozíciám, 33,9% kandidátov bolo z výroby.

.

.

Viac ako polovica zamestnancov (53,6%) si myslí, že im zamestnávateľ neposkytuje zaujímavé benefity a až 68,2% uprednostní finančný benefit (13./14. plat, zľavy na tovar, odmeny,…)

.

Najčastejšie benefity, ktoré zamestnanci môžu využívať sú flexibilný pracovný čas, firemný mobil/notebook na súkromné účely, teambuildingové akcie, 13./14. plat, jazykové vzdelávanie, občerstvenie na pracovisku. K najpopulárnejším benefitom v spoločnosti patri aj využívanie homeoffice alebo sick days, prispievanie zamestnávateľa na dôchodkové poistenie a Multisport karta/preplácanie športových a relax aktivít.

.

.

A aké benefity by naopak zamestnanci ocenili? Najviac zamestnancom chýba 13./14. plat, ocenili by aj dovolenku navyše, prácu z domu, jazykové vzdelávanie alebo príspevok na dopravu…

.

Ak by vás zaujímalo, aké výsledky boli vo vašom odvetví, rozkliknite obor nižšie pre zobrazenie grafov.

.

.

Veríme, že ako zamestnávateľov sme vás aspoň trochu inšpirovali. Práca v medzinárodnej spoločnosti, mladý kolektív, či bonusy, ktoré sú zákonom dané už dávno nie sú benefitmi :)

.

.

X
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial