Existujú dobré aj zlé zamestnania, dokonca aj také, ktoré Vás ničia. Každý určite v práci zažije pozitívne aj negatívne situácie. Ale ak je situácia v práci neustále nepriaznivá, je najvyšší čas zamyslieť sa nad zmenou zamestania. Kedy je však ten najlepší čas?

Kariérny rast 
Ak máte pocit, že z Vašej práce sa stal neznesiteľný stereotyp a nemáte priestor na karierný rast, napriek tomu, že máte vysoké ambície, nemajte obavy zo zmeny. Možno už vo vedľajšej budove Vás čaká Vaša vysnívana práca, ktorá bude aj adekvátne ohodnotená.

Zlé vzťahy na pracovisku
Zlé kolegiálne vzťahy sú najčastejší dôvod, prečo ľudia u nás opúšťajú svoje pracovné pozície. A to aj v prípade, že sú dobre zaplatení. Ohováranie, znevažovanie, alebo dokonca šikanovanie sú dostatočným dôvodom k zlej atmosfére na každom pracovisku. Ak nie je možné pokúsiť sa o preradenie na iné pracovisko alebo o nápravu pomerov na pracovisku, najlepším východiskom býva zmena zamestnania.

Stres v práci
Varovnými príznakmi stresu sú napríklad úzkosť, vyčerpanosť, agresivita, častejšie absencie na pracovisku, porucha sústredenia a schopnoti rozhodovať sa, Každodenný stres môže mať dopad aj na Váš zdravotný stav. Ak máte v práci podobné zmeny nálad alebo cítite úzkosť, okamžite zmeňte svoje povolanie. Žiadna práca nie je dôležitejšia ako vaše zdravie.

Nemajte strach zo zmeny. Nikto nehovorí, že to bude ľahké. Skúste sa však zamyslieť, čo pekné vo vašom živote bolo ľahko dosiahnuteľné? Práca by vás mala baviť, obohacovať a posúvať vpred. Ak to tak nie je, mali by ste si aktualizovať svoj životopis.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial