Krásne marcové ráno milí naši klienti,

 

Poznáte tvorbu Johna C. Maxwella? Nie? Určite však poznáte životné príbehy Martina L. Kinga, Adolfa Hitlera, Ježiša Krista, Johna F. Kenedyho. Spája ich jedinečná schopnosť. Boli vynikajúcimi lídrami.

Dostala sa nám do rúk výnimočná kniha “Rozviň v sebe lídra” Johna C. Maxvella a my by sme Vám ju chceli vrelo odporúčať. Ked nám už teda plynie tento marec, mesiac kníh ☺

 

Začnime od konca.

– Všetci ozajstní lídri sa musia naučiť povedať “nie” dobrému, aby mohli povedať “áno” najlepšiemu.
– Keď Vám ľudia rozumejú, získate si ich pozornosť. Keď Vám ľudia dôverujú, získate si ich konanie.

– Aby si líder zaslúžil dôveru, musí byť autentický. Aby sa tak stalo, musí spĺňať to, čo dobrá hudobná skladba- slová a pieseň musia byť v súlade.
– Ťažká práca je nahromadením ľahkých vecí, ktoré ste neurobili vtedy, keď ste mali.

 

John C. Maxvell odkrýva elementárne, ale zároveň vzácne hodnoty a pravdy skutočných lídrov. “Ľudia nemajú záujem byť riadení, chcú byť vedení.”

V knihe “Rozviň v sebe lídra” predstavuje J. C. Maxwell 10 základných hodnôt a zručností, ktorými sa dobrý líder odlišuje od zlého.

Adolf Hitler, John F. Kenedy, Ježiš Kristus, Martin Luther King ml. a mnoho ďaľších- odhliadnuc od ich morálnych hodnôt a zmyslu pre ktorý každý z nich žil, boli skutočnými lídrami. Mali vplyv, dokázali vytvárať zmenu, boli známi vďaka svojej vízii a sebadisciplíne. Toto sú len niektoré hodnoty, ktorýmí ovplývajú dobrí lídri. Lídrom sa nerodíme, lídrom sa stávame. “Spojme túžbu a vlastnosti potrebné na správne vedenie a nič nám nezabráni stať sa dobrým lídrom.”Táto kniha určite nezapadne prachom na Vašej poličke, lebo časom sa k nej opäť vrátite.

Kniha je určená pre zlých lídrov- aby sa stali dobrými lídrami. Neľakajte sa ☺ kniha je určená aj pre Vás, dobrých lídrov- aby ste sa stali ešte lepšími lídrami. Pre mladých lídrov, ktorí sa ocitli vo svojej organizácii na líderskej pozícii- aby vedeli správne viesť svoj tím. Pre lídrov, ktorý stoja na čele organizácií už desiatky rokov- aby si pripomenuli zručnosti, ktoré už nepoužívajú.

X
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial