Autor: Kristína Škorníková
Publikované 01.04.2020


 

LinkedIN je silný nástroj. Pre recruitera, aj pre Vás.
Refreshnite svoj profil

Osobne nepoznám personalistu, ktorý by nevyužíval LinkedIn. Táto platforma nám ponúka množstvo skvelých kandidátov pre našich klientov. Čo však môžete urobiť Vy preto, aby si vás recruiter všimol? Čítajte ďalej.

 

 1. Jazyk LinkedIn-u
  Hoci je našim materinským jazykom slovenčina, dajte si záležať na tom, aby váš profil bol vyplnený v anglickom jazyku. Budete tak dostupnejší pre širšiu skupinu ľudí :)
 1. Fotka
  Klamali by sme, keby sme tvrdili, že fotka nehrá žiadnu rolu. Hrá. Špeciálne pri obchodníckych pozíciách, alebo pri pozícii, povedzme, recepčnej. Nejde nám o vzhľad, ide o charizmu, vyžarovanie, sympatiu.  Je preto dôležité vybrať príjemnú fotografiu, kde sa sami sebe páčite. Nemala by to byť odstrihnutá fotka z lyžovačky, alebo momentka zachytená so synovcom. Odfoťte sa vo vašej obľúbenej blúzke, alebo košeli. Hlavné je, aby to vyzeralo profesionálne aby ste sa sami sebe páčili :).

 1. Headline
  Pár slov, ktoré povedia o vás viac ako si myslíte :) Táto časť LinkedIn profilu je to prvé, čo sa okrem mena recruiterom zobrazí. Nie je tu priestor na dlhé rozpisovanie sa o sebe, naopak, tu buďte výstižný. Sústreďte sa na samo predávajúce slová ako „expert“, „creative“, „experienced“ alebo „passionate“.

 1. O vás
  Váš priestor sa predať. Nech už je Vaša práca akákoľvek, toto je priestor na to, aby ste napísali vaše úspechy, spomenuli najzaujímavejšie projekty, technológie... Ak pracujete ako obchodník, spomeňte váš produkt. Ak pracujete ako Konštruktér a vo voľnom čase zostavujete roboty, toto je práve ten priestor, kde sa o vás môžeme dozvedieť niečo navyše.

 1. Životopis
  Aby bol Váš LinkedIn životopis čitateľnejší a aby vám chodili tie najlepšie smerované ponuky, vyplňte si Váš LinkedIn životopis dôkladne. Častokrát je veľmi dôležitá aj oblasť spoločnosti v ktorej ste pracovali. Ako recruiteri oceníme Váš životopis napísaný v bodoch. Je výstižnejší a ľahšie čitateľný.

 1. Zručnosti
  Stretli sa počas vašej praxe so zaujímavými technológiami? Viedli ste tím? Alebo si na vás kolegovia vážili Vašu kreativitu? Dajte to o sebe vedieť práve v tejto časti. LinkedIN nám dáva na výber veľmi veľa možností v kategórii zručnosti. Venujte im viac času.

  Aby to malo ešte väčší význam, poproste kolegov, nadriadeného, známych aby vám tieto znalosti ešte potvrdil online. Predsa len, keď niečo o sebe tvrdíte vy je jedna vec, keď vám tieto znalosti aj niekto potvrdí, má to väčší kredit :)

 1. Spätná väzba/odpovede
  Ak Vás niekto na LinkedIn-e osloví, dajte si tú námahu a odpovedzte mu. Aj keď nemáte záujem. Nikdy neviete, kedy vás môže osloviť s ponukou, ktorá sa neodmieta :)

  Na druhej strane, nebojte sa recruiterom ozvať aj vy. Pracujú na viacerých pozíciách súčasne, je pravdepodobné, že sa tam pre vás niečo nájde. A ak nie, nevadí. Recruiter si vás zapamätá a ozve sa.

Zdieľajte článokO Autorovi článku


Kristína Škorníková

skornikova@neumannconsulting.sk
+421 948 216 060

Do Neumann-u som nastúpila medzi poslednými. Bolo to v období, keď som sa chystala na stáž do Číny učiť angličtinu. No ako sa hovorí „ Človek mieni a Pán Boh mení“, ja som ostala tu.

Novinky e-mailom


Dostávajte upozornenia o nových článkoch priamo do e-mailu. 


  X
  Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial