17mar 2021

Bol to pre nás v poradí 5.podnikateľský rok. Začali sme ho dobre, porovnateľne s rokom predtým a I.Q. sme ukončili splnením stanovených cieľov. Podarilo sa nám uzavrieť kľúčové pozície pre našich klientov.

04feb 2021

Po absolvovaných pohovoroch netrpezlivo čakáte na telefonát, preklikávate e-maily a veríte, že ste na pohovoroch uspeli. A zrazu je tu ten okamih, prišlo vám vyjadrenie z dvoch (alebo viacerých) spoločností, ktoré by s Vami chceli nadviazať spoluprácu.

18dec 2020

Doposiaľ hádam nebol rok, v ktorom by sa skloňovalo slovíčko ,,online“, viac ako v tomto. Online vyučovanie, online prenosy, webináre, online nakupovanie, online kurzy. Áno, online kurzy nikdy neboli viac v kurze ako teraz.

11nov 2020

A čo poteší Martinu J. full time full dedicated recruiterku? Prehľadný životopis – t.j. žiadne litánie, alebo naopak, nepopísané CV – t.j. zlatá stredná cesta. A osobne mám rada, aj keď mi kandidát/ ka napíše v sprievodnom e-maily, prečo na pozíciu reaguje, prečo si myslí, že je vhodný kandidát/ kde vidí „match“ medzi pozíciou a jeho skúsenosťami – z jednoduchého dôvodu – kandidát venoval pozornosť inzerátu a vie, prečo reaguje :) .

25okt 2020

Kristína (28, Turzovka) je s nami dva roky. Úprimne povedané, pocitovo je to už aj viac!:) Jej recruiterské alter ego sme prevetrali pár otázkami. Nech sa páči:

10okt 2020

Forma pohovoru, ktorá sa vzhľadom k súčasnej situácií stala bežnejšou, než tomu bývalo predtým – obmedzenie osobného kontaktu medzi uchádzačom a HR-istom (alebo potenciálnym zamestnávateľom), prostredníctvom online platforiem.

07apr 2020

Možno ste pred pár mesiacmi postrehli informáciu, že fínska premiérka v krajine plošne zaviedla 4 – denný pracovný týždeň. Bol to síce v tom čase HOAX, avšak celkom úspešný i v popredných svetových médiách a realita mnohých zahraničných spoločností. O pár týždňov neskôr, slovenské voľby, a hľa novovznikajúce politické strany, hlásajúce sociálne hodnoty, sľubujú také isté opatrenia na Slovensku. Žiaľ za desať rokov.

20mar 2020

Z našich skúseností v Neumanne, v rámci akéhosi selektívneho procesu (aj keď to neznie veľmi pekne), ktorý je prítomný pri každej jednej obsadzovanej pozícii vieme, že sa na osobné pohovory k našim klientom dostane naozaj tri až päť profilov, ktoré v najvyššej miere spĺňajú ich požiadavky. Profesionálne sú to zväčša veľmi rovnocenní súperi, avšak víťaz je vždy len jeden. A tým zvyšným musíme oznámiť, že „Mrzí nás to, ale spoločnosť sa rozhodla pre iného kandidáta.“… Garantujem Vám, že túto časť svojej práce nemá rád nikto z nás.

18mar 2020

Ak ste s tým „praštili“ vo svojom poslednom (predposlednom) zamestnaní, vedzte, že množstvo informačných kanálov vedie k Vášmu potenciálnemu zamestnávateľovi. People hire people. Ľudia poznajú ľudí. Personalisti sa posúvajú z HR oddelenia na iné HR oddelenie. A Vaši bývalí kolegovia možno pracujú tam, kde sa Vy uchádzate o pozíciu.

27jan 2020

V našej personálnej agentúre sa stretávame s množstvom pracovných pozícií, no najmä s rôznymi ľuďmi. Keď sa nás kandidáti pýtajú na pracovnú pozíciu okrem platu je pre väčšinu z nich dôležité meno spoločnosti a benefity, ktoré spoločnosť ponúka. Vyplýva to z klesajúcej nezamestnanosti a konkurenčného boja o dobrých zamestnancov.

11dec 2019

Vstúpiť do sveta nezamestnanosti môže priniesť skvelý pocit slobody a nekonečného množstva voľného času. O tom, ako využiť čas medzi koncom a začiatkom nového zamestnania, si môžete prečítať v článku mojej kolegyne. Ak ste však nastavený tak, že sa určite chcete zamestnať čo najskôr, treba sa tomuto procesu prispôsobiť. Predsa len, povedzme si na rovinu, ak pre vás hľadanie nového zamestnania predstavuje vstávať na poludnie a zvyšok dňa stráviť na kávičkách a výletoch, obávam sa, že pracovný pohovor tak skoro mať nebudete.

09nov 2019

Hľadáte si prácu? Posielate životopisy? V dnešnom článku sa zameriame na situácie, ktorým sa treba radšej vyhnúť pri hľadaní práce a komunikácií s recruiterom.

01nov 2019

Cieľom motivačného listu je ukázať, prečo ste vy tým správnym kandidátom na pracovnú pozíciu, o ktorú sa uchádzate. Z aktuálnych ponúk na inzertných portáloch vnímame, že požiadavka na pripojenie motivačného listu sa objavuje už iba zriedka. A my vieme prečo.

24okt 2019

Životopis je vaša vizitka, ktorá o vás povie viac ako si myslíte. Často nám chodia životopisy s fotkou z kúpeľne, veľmi stručné životopisy bez popisu práce, alebo naopak životopisy obsahujúce 7 strán. Ako napísať dobrý životopis? Ktorú fotku použiť ? Čo je pre životopis relevantné a čo nie?

14okt 2019

Percentuálna nezamestnanosť ešte v lete dosiahla menej ako 5%. Na západnom Slovensku, kde je pracovných možností najviac, je menej ako 3%. Akú šancu mám, ako zamestnanec, zariskovať s otázkou u zamestnávateľa, že ak mi nezvýši plat, odídem? Nuž….pomerne veľkú.

01okt 2019

Plánujete meniť prácu? Rozmýšľate, či musíte alebo by ste mali nastúpiť do zamestnania ihneď? Dovoľte si kariérne prázdniny! Samozrejme, vždy s ohľadom na situáciu, my v Neumanne odporúčame našim kandidátom pred nástupom do nového zamestnania dopriať si voľno. Vypnúť. Spraviť si čas pre seba. Dôvodov je veľa.

25sep 2019

Počas nášho „pracovného života“ zvyčajne niekoľkokrát zmeníme zamestnávateľa. Dôvody môžu byť rôzne – hľadanie nových výziev, kariérny postup alebo aj nevyhovujúci plat. Nech sú tie vaše akékoľvek, vždy je dobré zo starého zamestnania odísť korektne a zachovať si dobré vzťahy. Napríklad aj pre budúce referencie. V tomto článku zhrnieme pár základných bodov, ktoré by vám k tomu mali pomôcť.

19sep 2019

Nezamestnanosť na Slovensku sa aktuálne pohybuje okolo 5 percent. Zamestnávatelia vynakladajú veľa prostriedkov na to, aby našli špičkových zamestnancov, no už tak nedbajú o to, aby si ich udržali. Myslia si, že meno spoločnosti alebo benefit postačí. Pozrime sa teda spolu na najčastejšie dôvody odchodov zamestnancov, s ktorými sa stretávame.

07sep 2016

Americká spoločnosť CareerBuilder zrealizovala štúdiu, ktorá bola zameraná na overovanie uchádzačov o zamestnanie prostredníctvom sociálnych sieti (Facebook, Twiter,…). Zo spomínanej štúdie vyplynulo, že za posledných desať rokov vzrástol počet personálnych spoločnosti a personalistov, ktorí sa počas obsadzovania pozícií čoraz viac zameriavajú na hodnotenie a preverovanie kanditátov práve na populárnych sociálnych sieťach. „Nástroje ako Facebook, Twitter či Linkedin poskytujú zamestnávateľom rýchly pohľad na údaje o uchádzačoch, ktoré sa […]

13nov 2016

Fenomén. Najlepší plavec všetkých čias. Delfín s ľudským menom. Tieto a mnohé ďalšie prívlastky používajú ľudia po celom svete, keď hovoria o Michaelovi Phelpsovi –jednom z najlepších športovcov, aké olympijská pôda zažila. Či už ste športový fanúšik alebo nie, je takmer isté, že ste o tomto výnimočnom plavcovi počuli. Otázkou teda momentálne nie je, kto to je, ale čo stojí […]

30nov 2016

Každý deň posie­laš desiatky živo­to­pi­sov a stále neús­pešne? Hľa­da­nie novej práce môže byť tvr­dým orieš­kom, no ľahké to nie je ani pre zamest­ná­va­teľa. A preto sú tu per­so­nálne agen­túry.     Posla­ním per­so­nál­nej agen­túry je nájsť ti vysní­vaný job a záro­veň firme spro­stred­ko­vať kom­pe­tent­ného zamest­nanca. Je pro­stred­ní­kom medzi vami a jej cie­ľom je nájsť kom­pro­mis vedúci k spo­koj­nosti na oboch […]

05aug 2016

  Už dávno nieje pravdou, že zamestnancov k dosiahnutiu lepších pracovných výkonov podnecuje len výška platu. Spoločnosti prostredníctvom benefitov motivujú svojich súčasných zamestancov, týmto sa ich snažia udžať, a a pri hľadaní nových zamestancov sa práve pracovné benefity môžu stať dôležitým faktorom, keď sa kandidát rozhoduje medzi niekoľkými pracovnými ponukami. Preto je pri odmeňovaní zamestnancov veľmi dôležité poznať pomery na […]

16apr 2019

Venujete onboardingu dostatok času a kreativity? Prvý dojem rozhoduje o tom, či bude zamestnanec svoju prácu milovať alebo „zdupká“ v priebehu skúšobnej doby.  Procesu prijatia nových zamestnancov venujeme aj my veľa času, onboarding v malých firmách, ako je tá naša, má svoje riziká a nástrahy, dokonca o niečo väčšie ako tie vo veľkých firmách. Onboarding si zaslúži svoje pravidlá a systém. V ideálnom prípade aj človeka, ktorý […]

15nov 2018

INFORMÁCIE Vymieňajme si informácie. O pozícii, o Vašich očakávaniach, o Vašich možnostiach, Vašich potrebách. Stáva sa nám, že kandidát odíde z Vášho pohovoru zmätený, pretože v prvom kole pohovoru s nami nedostal informáciu o tom, že cestovať do zahraničia bude 40% svojho pracovného času, alebo že nebude využívať angličtinu napriek tomu, že ju vyžadujete. Tieto […]

26okt 2018

Tipy & Triky Príďte načas – zistite si presnú adresu spoločnosti, naplánujte si trasu, vyhraďte si čas pre prípadné zdržania na ceste, ideálne je prísť 5-10 minút pred začiatkom (ani príliš skoro, ale ani neskoro) Informácie o spoločnosti – zistite si základné fakty o firme, do ktorej idete na pracovný pohovor, ukazujete tým svoju angažovanosť a záujem o pozíciu, […]

11apr 2018

Vážení naši klienti, Rastie zamestnanec spolu s Vašou spoločnosťou? Vyvíja sa? Rozvíja? Vzdeláva? Čo robíte Vy pre jeho rozvoj? Situácia sa vo vzťahu “zamestnanec”- “zamestnávateľ” za posledné obdobie zmenila. Od momentu pozvania kandidáta na pohovor má zamestnávateľ pomyselnú “povinnosť” potenciálneho kandidáta zaujať, osloviť, dokázať mu, že je jeho najlepšou voľbou. A potom príde moment, kedy […]

21mar 2018

Krásne marcové ráno milí naši klienti,   Poznáte tvorbu Johna C. Maxwella? Nie? Určite však poznáte životné príbehy Martina L. Kinga, Adolfa Hitlera, Ježiša Krista, Johna F. Kenedyho. Spája ich jedinečná schopnosť. Boli vynikajúcimi lídrami. Dostala sa nám do rúk výnimočná kniha “Rozviň v sebe lídra” Johna C. Maxvella a my by sme Vám ju […]

X
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial