Autor: Kristína Škorníková
Publikované 17.12.2020


 

Online kurzy sú v kurze! :)

 

Doposiaľ hádam nebol rok, v ktorom by sa skloňovalo slovíčko ,,online“, viac ako v tomto. Online vyučovanie, online prenosy, webináre, online nakupovanie, online kurzy. Áno, online kurzy nikdy neboli viac v kurze ako teraz.

Tento rok ovplyvnil v rôznej miere každého z nás. Počnúc sociálnym dištancom, zmenou finančnej situácie, zmien v pracovnej sfére, či rovno strata pracovného miesta alebo množstvom voľného času. O zdravotných aspektoch nehovoriac.

Keďže nám táto zmena priniesla do domácností viac voľných chvíľ, jeden z dobrých spôsobov ako užitočne minúť čas, je zamestnať hlavu – absolvovať online kurz. Potrápiť naše mozgové bunky, dopísať si ďalší riadok do životopisu a v najlepšom prípade je to vízia nových pracovných možností a lepšie skóre pre uplatnenie sa na trhu práce.

Online kurzov je nespočetné množstvo. Od tých, ktoré sú zadarmo, až po tie, ktoré sú spoplatnené a za ich absolvovanie môžeme získať relevantný certifikát. Na trhu máme kurzy zamerané na najrôznejšie oblasti od vzdelávania, osobnostné kurzy, špecializované kurzy až po kurzy na vyplnenie voľného času. Také, ktoré trvajú pár lekcií alebo naopak dlhodobé.
Tento globálny trend má veľkú výhodu – nie sme limitovaný cestovaním, ani škálou tém, je časovo flexibilný, a ak ovládame nejaký ten cudzí jazyk, tak máme dvere do tohto online sveta kurzov otvorené.

V tomto článku vám prinášame zopár tipov na zaujímavé stránky s kurzami, na ktoré sa oplatí kliknúť.

Za zmienku určite stojí jedna z najväčších vzdelávacích platforiem www.udemy.com. Aktuálne ponúka cez 130 tisíc kurzov v 50 rôznych jazykoch vo všetkých dostupných oblastiach. Kurzy sú vo väčšine prípadov spoplatnené ale býva zvykom ponúknuť možnosť nahliadnutia do kurzu, väčšinou prvá lekcia je grátis. Kurzy sú určené pre jednotlivcov aj pre firmy a takisto, ak si trúfate a máte príslušné odborné znalosti, po overení sa môžete stať inštruktorom a viesť vlastný kurz. Na tejto stránke, si žiaľ, so slovenčinou, nevystačíte.

Pre záujemcov o biznis online kurzy je ako stvorená platforma LinkedinLearning (www.linkedin.com/learning/me). V ponuke má cez 16 tisíc kurzov. Úspešným ukončením kurzu získavate certifikát. Kurzy sú spoplatnené, no ako štart môžete vyskúšať aktuálne 14-dňový trial zdarma. Pri jednotlivých kurzoch nenájdete recenziu, iba počet účastníkov kurzu, čo je škoda. Podľa vašej pracovnej pozície v osobnom profile však môžete dávať odporúčania na kurzy.

Tretí výborný tip pre tých, ktorí sa potrebujú zdokonaliť v hovorenej angličtine a ,,vystačia“ si s konverzáciami, je stránka www.blabu.com. Princíp je jednoduchý, na stránke si vyberiete svojho tútora, ktorého rodným jazykom je angličtina, je online a rozprávate sa na danú tému, ktorú si dopredu určíte. Platíte iba za reálny čas konverzácie. Pre niekoho tento spôsob výučby však môže byť menším problémom prekonávať rozpaky pri video-hovore :) .


O Autorovi článku


Lucia Červencová

cervencova@neumannconsulting.sk
+421 918 631 491

Byť súčasťou tímu Neumann znamená pre mňa spojenie práce a záľuby v jednom. Založenie agentúry, spoločnosti a miesta kde sa cítim dobre, je zhmotnenie myšlienky, že ak niečo chcete, naozaj sa to dá. Podieľať sa na rozvoji spoločnosti a každým dňom prispieť k jej zlepšeniu, je pre mňa skvelý pocit.

Novinky e-mailom


Dostávajte upozornenia o nových článkoch priamo do e-mailu. 


    X
    Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial