Autor: Martina Jantáková
Publikované 10.10.2020


 

Online pohovor

Forma pohovoru, ktorá sa vzhľadom k súčasnej situácií stala bežnejšou, než tomu bývalo predtým – obmedzenie osobného kontaktu medzi uchádzačom a HR-istom (alebo potenciálnym zamestnávateľom), prostredníctvom online platforiem.

Pre mnohých najmä pohodlnejšia a časovo úspornejšia forma. Neznamená to však, že aj prípravovo ľahšia. Áno, aj na online pohovor, ako aj na osobný, je nutné pripraviť sa.

Mimo vzhľadu zovňajšku (vhodného odevu, make-upu,..), informácií, ktoré sú na pohovor potrebné (informácie o spoločnosti, Vašich skúsenostiach a pripravením sa na možné otázky)
– je nutné pripraviť sa aj po technologickej stránke.


„Nachystám sa, sadnem k PC, zapnem a idem“ – znie to jednoducho, avšak, aj tento pomerne jednoduchý úkon je dobre premyslieť – vybrať vhodné miesto – tam, kde je dostatok svetla, avšak nie priveľa. Vyskúšať si mikrofón, webkameru – či fungujú (aby ste sa vyhli „zmätkárskej situácií“ počas pohovoru, kedy budete mať cez tvár svetelný lúč, poprípade zistíte, že Vás nie je vôbec vidno a v „najlepšom“ prípadne ani počuť :) ).


Povedzte svojim blízkym, že máte pohovor – aby Vás nevyrušovali. Vyhnete sa tak vtrhnutiu Vášho partnera, dieťaťa do izby a v konečnom dôsledku ich, aj seba ušetríte od „trápneho“ momentu (mihajúci sa partner v pozadí a jeho zľaknutý výraz, keď zistí, že máte pohovor :D).
Ak máte domáceho miláčika, napr. psa, povedzte to pokojne aj jemu, avšak účinnejšie bude, ak ho na čas pohovoru dáte do vedľajšej miestnosti, poprípade poprosíte rodinného príslušníka, aby s ním išiel na prechádzku.


Tento bod je vhodné praktizovať aj pri online poradách. Verte mi, viem, o čom hovorím :).

Myslite aj na spodnú časť odevu :) – áno, aj keď Vás je „vidno“ len do polky tela. Počas pohovoru sa môže vyskytnúť situácia, kedy možno budete musieť odbehnúť od počítača (napríklad Vás pohovorujúci vyzve aby ste si vzali pero a papier). Kvetinkové pyžamo, či sloníkove boxery určite svojmu potenciálnemu zamestnávateľovi ukázať nechcete :D.


Ak Vás online pohovor čaká – a možno prvýkrát, alebo ste už online pohovor absolvovali, veríme, že sa Vám podobné situácie nestali, a že Vás článok aspoň trošku pobavil :).

Zdieľajte článokO Autorovi článku


Martina Jantáková

jantakova@neumannconsulting.sk
+421 948 202 329

I keď v recruiterskej oblasti pôsobím pomerne krátko, práca recruitera ma baví. Každý deň sa človek stretáva s rozličnými situáciami a výzvami. Pri prvej obsadenej pozícií som bola nadšená, hlavne z toho dôvodu, že som dopomohla uchádzačovi k nájdeniu práce a taktiež, že som dokázala naplniť očakávané kritéria klienta.

Novinky e-mailom


Dostávajte upozornenia o nových článkoch priamo do e-mailu. 


    X
    Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial