Autor: Kristína Škorníková
Publikované 20.11.2020


 

Pohovor v angličtine- pre niekoho postrach, pre niekoho výzva.
Zvládnuť sa však dá :)

 

Angličtina za posledné roky nabrala naozaj na obrátkach. Stala sa komunikačným jazykom viacerých spoločností, využíva sa v interných systémoch, na poradách... Ak mám byť úprimná, v dnešnej dobe potrebujete cudzí jazyk takmer na každej pozícií- komunikujete s kolegami, zákazníkmi, klientami. Pre mnoho ľudí je však angličtina strašiakom. Nemusí to však tak byť. Nie je to nezvládnuteľné. Ako sa hovorí „PRACTICE MAKES PERFECT“ :)


Pripravila som si pre vás pár tipov ako pohovor v angličtine (aj inom jazyku) zvládnuť. Zároveň v našom PDF dokumente nájdete nevyhnutnú slovnú zásobu, pár fráz a otázky, ktoré vám na pohovore v angličtine môžu poslúžiť.


1. Pripravte sa ako na každý pohovor
Ako na každý pohovor, aj na pohovor v angličtine sa treba pripraviť a prísť včas. Platia tu rovnaké pravidlá, avšak tentokrát si pozrite informácie o spoločnosti, pripravte si svoju náplň práce, pozorne si preštudujte popis práce v spoločnosti... v angličtine samozrejme.


2. Odpovede na otázky
Pripravila som pre vás najčastejšie pýtané otázky na pracovnom pohovore. Všetky sú v anglickom jazyku, prejdite si ich. Pripravte si odpovede, aby vás nič neprekvapilo. Ak si neviete s otázkou rady, googlite :) Istotne nájdete tu správnu odpoveď.


3. Naučte sa frázy, ktorými zapôsobíte.
Nemusíte byť rodený hovoriaci, aby ste urobili dojem :) Pár fráz to ale za vás spraví! Je predsa krajšie povedať „Would you like...?“ ako „Do you want...?“. Pozrite sa opäť do nášho
guide-u, ktorý vám aj v tomto pomôže.


4. Natočte sa, keď rozprávate.
Nepoznám človeka, ktorý by sa na seba rád pozeral alebo sa počúval. Pri precvičovaní cudzieho jazyka je však táto metóda nad zlato. Nielenže uvidíte, ako sa tvárite, ale budete mať možnosť zistiť, aké chyby robíte a zároveň vylepšiť svoj prejav. Vyskúšajte!


5. Gramatika
Každý robí chyby. Dokonca ani angličtina rodeného Brita nemusí byť 100%. Ak sa v anglickej gramatike „necítite doma“, odporúčam používať krátke vety, ktoré sú však výstižné. Nikoho nezaujíma, či viete použiť future perfect alebo past perfect continues. Preto sa týmito vecami netrápte.


6. Pomoc
Máte vo svojom okolí kamaráta, ktorý ma dobrú angličtinu? Popýtajte ho o pol hodinku jeho času. Odbúrate tým aspoň prvotný stres z hovorenia v cudzom jazyku. Aktuálne aj mnoho jazykových škôl má vo svojom portfóliu kurzy zamerané na prípravu na pohovor. Vďaka nim môžete nadobudnúť dávku sebavedomia, ktorá je nevyhnutná.


7. Pohovor nie je len o jazyku
Nezabudnite, že ste na pohovore, nie na skúške z angličtiny. Rešpekt z jazyka je jedna vec, ale pohovor je aj o charizme, reči tela a najmä o vašich skúsenostiach. Preto, ak ste niečo povedali nesprávne, neopravujte sa, na začiatku pokojne povedzte, že ste trošku nervózny, že to bude vaša premiéra (aj keby nebola :) ). Malé odľahčenie situácie môže byť len prínosom.


STIAHNÚŤ  NEUMANN GUIDE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdieľajte článok


 

 


O Autorovi článku


Kristína Škorníková

skornikova@neumannconsulting.sk
+421 948 216 060

Do Neumann-u som nastúpila medzi poslednými. Bolo to v období, keď som sa chystala na stáž do Číny učiť angličtinu. No ako sa hovorí „ Človek mieni a Pán Boh mení“, ja som ostala tu.

Novinky e-mailom


Dostávajte upozornenia o nových článkoch priamo do e-mailu. 


    X
    Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial