„Ak budete nasledovať týchto 5 rád, váš život sa zmení na nepoznanie.“
„Poradíme vám, ako zvýšiť produktivitu vo svojej práci a priniesť nový vietor do života.“

Určite ste sa s podobnými nadpismi stretli aj vy, či už pri rôznych blogoch, internetových videách alebo motivačných článkoch, ktoré zaručujú, že zmenia váš život.
Máme pre vás asi zlú správu. Nezmenia. Tieto motivačné reči často píšu ľudia, ktorí sú vo svete biznisu stratení ako Nemo v mori a ide im iba o váš klik na ich stránku, z ktorej vyprodukujú zisk.
To, čo musíte spraviť pre zlepšenie svojho života, povýšenia v práci či nadobudnutia väčšieho sebavedomia už dávno viete. Dovoľte nám pripomenúť vám, čo nás učili naši starí rodičia a neskôr aj rodičia.

 

 

  1. Riešenie nepríde samo od seba

Skutočné odpovede na otázky pochádzajú z týchto základných zdrojov: vzdelanie a skúsenosti.
To, že sa musíme učiť, sme počúvali už odmalička. Táto veľká pravda je nemenná a určite nekončí vzdelaním nadobudnutým v škole. Ak sa nechcete zaseknúť na jednom mieste, tak čítajte, čerpajte nové informácie, učte sa veci, ktoré vás niekam posunú.

Ďalšia vec – potrebujete reálne pracovné skúsenosti! Nečakajte, až príde príležitosť za vami. Vy ste tí, ktorí musia urobiť prvý krok. Myslite na to, že čím skôr začnete, tým skôr získate prax.

 

  1. Rozviňte pracovnú etiku

Pokiaľ chcete budovať úspešnú kariéru, nič vám neotvorí dvere do sveta biznisu viac, ako pracovná etika v spoločnosti, v ktorej pôsobíte. Znamená to, že budete svoju prácu robiť lepšie, ako ktokoľvek okolo vás. Splňte očakávania nadriadených, spravte šťastných zákazníkov a vaša povesť vás bude predchádzať. Skúste brať svoju prácu viac ako len povinnosť. Nie je to vždy jednoduché, ale je to začiatok úspechu.

 

  1. Sústreďte sa na to, čo je najdôležitejšie

Tento bod je úzko spojený s pracovnou etikou spomínanou vyššie. Zistite, čo je najdôležitejšie vo vašej práci a upriamte na to všetku svoju pozornosť. Potrebujete získať nového klienta? Chcete byť lepší kuchár? Nie je to žiadna jadrová fyzika. Hovorí sa, že lepšia je bolesť z disciplíny, ako bolesť zo sebaľútosti. Stanovte si pracovný cieľ a vložte všetko svoje úsilie do toho, aby ste ho dosiahli. A keď ho dosiahnete? Stanovte si ďalší!

 

Možno sme niektoré veci pomenovali inak, ale určite ste si všimli, že sú vám povedomé. Že máme byť snaživí? Že máme chcieť byť najlepší? Že sa máme učiť?

Všetci máme to know-how v sebe, iba ho potrebujeme oprášiť a aplikovať do svojho života.

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial