Tému dnešného NSL neriešime v našej práci v priebehu ostatných dní, riešime ju neustále. Vyberiete si kandidáta, kandidát však ponuku nepríjme. Uvedieme pár dôvodov prečo sa tak stalo:

 

  1. Výberové konanie trvalo týždne. Pohovory sa presúvali kvôli zaneprázdnenosti Managerov alebo termín a čas pohovoru nevyhovoval kandidátovi, ktorý uprednostní ranné alebo neskoré popoludňajšie termíny pohovorov. V konečnom dôsledku príjme ponuku, ktorú má na stole.

  2. Paradoxne, aj príliš rýchly výberový proces vzbudzuje akúsi “nedôveru”. Našim klientom často odporúčame minimálne dvojkolový výber realizovaný v priebehu týždňa. v prípade výrobných spoločnosti kandidáti vítajú obhliadku výrobných priestorov. Pracovná ponuka priamo na prvom kole pohovoru sa nestretáva s úspechom.

  3. Značka spoločnosti na trhu. “O túto spoločnosť nemám záujem”. Túto vetu my, v súvislosti s našími klientmi, počúvame veľmi výnimočne, avšak sú to práve kandidáti ktorí si podávajú informácie o prostredí, kultúre, hodnotách spoločnosti v ktorej pracujú/pracovali.

  4. Platové očakávania kandidáta sú xxxx eur, Váš budget je ale o 100 až 200 nižší. Tento bod sa už pomaly ale isto stiera, spoločnosti sú viac naklonené k flexi budgetu, avšak len pri konkrétnych pozíciách.

  5. Benefity. Príspevky. Nefinančné benefity sú v kurze. Kandidáti nám často kladú otázku “aké dalšie benefity spoločnosť ponúka?”Niektoré spoločnosti nám svojou kreativitou na tomto poli vyrážajú, v pozitívnom slova zmysle, dych. Príspevky na bývanie, relokáciu, dopravu, firemné vozidlá, vzdelávanie, členstvá v súkromných zdravotníckych zariadeniach, príspevky na ošatenie, 14. Plat., home office. vybrali sme len niekoľko veľmi obľúbených. Téme “Benefity” by sme radi venovali samostatný priestor.

  6. Pracovné prostredie. Máme na mysli vizuál pracovných priestorov, pracovného prostredia. Kandidáti sa nám pár krát po pohovore zdôverili, že si nevedia predstaviť prácu v danom priestore, či už bolo zastaralé, príliš tesné alebo nečisté. Vedzte, že aj “pocit” z pracovného prostredia rozhoduje.

  7. Nezaujatosť Managera priamo počas pohovoru, moment, kedy dáva najavo že jeho prítomnosť na pohovore je niečo čo mu HR nanútilo . Samotný postoj a neverbálna komunikácia manažmentu na interview smerom ku kandidátovi je kľúčová.

X
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial