Laura Alföldiová (Human Resources Consultant)

O mne

Ako si sa k nám dostala? Ako dlho spolupracujeme? Akým vývojom/ rastom si u nás prešla. Povedz nám o sebe niečo prekvapujúce čo zaručene nevieme :)

Počas štúdia na vysokej škole som si povedala, že by bolo fajn, ak by som si našla dospelácke zamestnanie, ktoré už bude mať výpovednú hodnotu v mojom životopise. V noci som si prezerala inzercie na profesie a uvidela milý inzerát Neumann Consulting, v ktorom hľadali brigádnika do svojho tímu. Bol to jediný inzerát, na ktorý som reagovala a hneď ráno sa mi ozvala Anka s tým, kedy by som mohla prísť na pohovor. Dnes sú to už dva roky, čo pracujem v tíme Neumann. Za tie dva roky sa veľa zmenilo - úspešne som ukončila štúdium a z brigádničky sa som sa stala full-timerkou. To som ja, Laura, jeden článok z tímu Neumann Consulting. Rozoznáte ma zaručene podľa svetlých blond vlasov. V našom tíme zastupujem rolu komika a zasobovača sladkým ale v neposlednom rade zastupujem rolu recruitera, z ktorej nájdem nové zamestnanie možno aj Vám.

Skús nám vysvetliť za cca jednu minútu vec/ problematiku, ktorá je náročná, ale ty sa v nej mega dobre vyznáš a nebude to pre teba problém😊

Na inžinierskom stupni štúdia som študovala odbor aplikovaná ekonómia, ktorá ma okrem iného naučila, čo je to regresný model a ako ho správne interpretovať. Dokážem preto z dát, ako napríklad % zelene v meste, dostupnosť služieb, vzdialenosť od centra mesta a pod. vyčítať, ako tieto premenné vplývajú na vývoj cien nehnuteľností a či vôbec majú vplyv na tieto ceny. Z dát dokážem odhadnúť aj to, koľko obyvateľov musí mať mesto, aby doň prišiel nový obvodný lekár alebo aby sa otvorila nová lekáreň. Možnosti, kde sa dajú tieto znalosti uplatniť je veľa, stačí mi dať dáta a ja Vám poviem, o čom hovoria.

Ráno nájdeš 2000 neprečítaných mailov, odpovedať môžeš len 300 z nich. Ktoré si vyberieš?

Prioritne by som odpovedala na maily, ktoré priamo súvisia s biznisom a v ktorých ide o peniaze. Dôležité by boliteda maily, ktoré priamo súvisia s prebiehajúcimi výberovými procesmi, aby mi žiadna rybka neunikla a aby smeboli stále dobre informovaní o každom kroku výberového procesu.

Keby si prišla napríklad k 50 tisícom eur, v čom by si začala podnikať?

Priznám sa, že založiť si vlastný biznis ma vždy veľmi lákalo, avšak uvedomujem si, že treba dobre zvážiť, v ktorej sfére sa platí orientovať a zainvestovať. Ak by som však mala 50 tisíc, a urobila nerozvážne rozhodnutie, tak by som si jednoznačne otvorila palacinkáreň niekde v malom peknom priestore v Bratislave a tešila ľudí sladkými a chutnými palacinkami.

Navštívte Neumann

Záhradnícka 4152/29, 811 07 Bratislava

+421 918 241 048

+421 918 631 491

info@neumannconsulting.sk

IČO: 44 877 846

DIČ: 2022859707

IČ DPH: SK2022859707

Sledujte Neumann
Odoberajte newsletter
© 2024 Made byBeCode s.r.o.