Patent Attorney

sd
Informácia o pozícii

Lokalita

Trnava

Druh pracovného pomeru

Plný úväzok

Termín nástupu

Január 2025

Mzdové podmienky (brutto)

Od 3 000 EUR/mesiac
Náplň práce

Hľadáme odborníka/odborníčku, ktorý/á kombinuje technikcé znalosti s právnou expertízou, ktorý/á bude pomáhať spoločnosti chrániť ich vynálezy a inovácie prostredníctvom patentov.

Vhodný kandidát/ka pre pozíciu by mal/a mať ukončené VŠ vzdelanie 1. alebo 2. stupňapotrebnú kvalifikáciu patentového zástupcu (European Qualifying Exmination) a plynulú znalosť anglického jazyka.

  • Hodnotenie patentovateľnosti nápadov a príprava patentových prihlášok, hodnotenie slobody používania návrhov v projektovej fáze.
  • Vedenie patentových prihlášok od podania až po udelenie v spolupráci s externými patentovými agentúrami a patentovými úradmi.
  • Riešenie námietok (obranných alebo útočných) a komunikácia s externými agentúrami a úradmi.
  • Spolupráca s internými inžinierskymi tímami na medzinárodnej úrovni ohľadom patentov a prípadov slobody používania.
  • Hodnotenie porušení práv a príprava obranných alebo útočných krokov z právnej stránky duševného vlastníctva.
  • Správa a údržba patentovej databázy.
  • Zvyšovanie povedomia o duševnom vlastníctve v rámci organizácie.
  • Analýza prípadov a reporting vedeniu, vrátane patentového výboru a technického personálu.
Benefity
  • 13. plat – 100 % z mesačného platu
  • Sick Days – 1 deň ročne (nad rámec zákonných práv)
  • Flexibilná pracovná doba a práca z domu – Aktuálne: 2 dni práce z domu mesačne pre zamestnancov v kancelárii.
  • Tretí dôchodkový pilier – 3 % z mesačnej základnej mzdy.
  • Príspevok na cestovanie – Podľa vzdialenosti od miesta kancelárie.
  • Sociálne podujatia – Pravidelné akcie, ako napríklad rodinný deň, vianočné podujatia.
  • Investujeme do dlhodobej kariéry, podporujeme rast, sebarozvoj a vyvážený pracovný a súkromný život.
  • Rýchle procesy, rýchle rozhodovanie a otvorená komunikácia.
  • Atraktívne pracovné podmienky a priateľská, neformálna atmosféra.
  • Práca pre inovatívneho lídra s jasnou ambíciou vyhrávať.
O klientovi

Pre nášho klienta, spoločnosť pôsobiacu v oblasti automobilového priemyslu obsadzujeme pracovnú pozíciu Patent Attorney.

Osobnostné požiadavky a zručnosti
  • Technické vzdelanie v odbore mechanika, mechatronika alebo fyzika (1. alebo 2. stupeň VŠ).
  • Kvalifikovaný európsky patentový zástupca, alebo nemecký/holandský patentový zástupca, s nedávnou kvalifikáciou alebo očakávanou kvalifikáciou v rámci roka.
  • 1 - 2 roky skúseností ako patentový zástupca, najlepšie v strojárskych firmách pracujúcich s komplexnými systémami, kde je nevyhnutná integrácia mnohých častí do systému.
  • Prístup orientovaný na služby/zákazníkov s dobrými technickými, analytickými a organizačnými schopnosťami.
  • Skúsenosť s patentovými databázami
  • Výborné komunikačné schopnosti v angličtine (znalosť nemčiny alebo holandčiny výhodou).
  • Organizačné schopnosti, orientácia na výsledky a plánovanie.
  • Ochota cestovať.
Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Holandský jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

technické vzdelanie (mechanik/mechatronik/fyzik)

Informácie o výberovom konaní
sd

Zaujala Vás táto alebo iná pracovná pozícia z našej ponuky? Pošlite mi svoj životopis spolu s Vašou fotografiou.

Zdieľajte alebo pošlite pozíciu priateľovi
Navštívte Neumann

Záhradnícka 4152/29, 811 07 Bratislava

+421 918 241 048

+421 918 631 491

info@neumannconsulting.sk

IČO: 44 877 846

DIČ: 2022859707

IČ DPH: SK2022859707

Sledujte Neumann