Autor: Martina Jantáková
Publikované 09.11.2019


 

Čo nerobiť pri hľadaní práce

Hľadáte si prácu? Posielate životopisy? V dnešnom článku sa zameriame na situácie, ktorým sa treba radšej vyhnúť pri hľadaní práce a komunikácií s recruiterom.

Nerobte priveľmi dlhý životopis – vyčleňte si čas na svoje CV, rozmýšľajte, čo je naozaj potrebné do CV dať a čo je vhodné doplniť na prípadnom pohovore :) .

Neposielajte životopis bez uvádzacích slov – nájdite si čas a napíšte, na akú pracovnú pozíciu reagujete a hlavne prečo :) . Skúste sa zamerať na „match“ medzi tým, na čo reagujete a tým, čo ponúkate. Stručne, jasne a výstižne, aby to recruitera zaujalo.

Neignorujte zmeškané hovory - ak si hľadáte prácu, reagujete na pracovnú pozíciu a nájdete
si zmeškané hovory – skúste zavolať späť, pravdepodobne to bude recruiter :) .

Vyhnite sa nedodržaniu termínu - ak si dohodnete čas pohovoru s recruiterom a vyskytne sa niečo, prečo nemôžete telefonovať – napíšte sms, e-mail alebo zavolajte a objasnite, prečo nemôžete volať a skúste navrhnúť iný čas.

Nerobte z recruitera 24/7 - rozumieme, že sa zväčša nedá telefonovať počas pracovnej doby, že máte veľa pracovných povinností... Ale,... Skúste si spraviť čas počas dňa, počas obednej pauzy, predtým ako navrhnete telefonát o ôsmej večer. Samozrejme, ak to inak nejde, vie sa prispôsobiť a urobiť pohovor aj neskôr :) .

Zdieľajte článokO Autorovi článku


Martina Jantáková

jantakova@neumannconsulting.sk
+421 948 202 329

Aj keď v spoločnosti pôsobím len krátko, dynamické prostredie a energia, s akou je riešená každá výzva, ma bavia a teším sa, že mám šancu v práci stretávať veľa nových a zaujímavých ľudí...

Novinky e-mailom


Dostávajte upozornenia o nových článkoch priamo do e-mailu. 


    X
    Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial